Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamania z listami gończymi w tle

Data publikacji 22.06.2008

Kryminalni z mokotowskiej komendy zatrzymali 29-letnią Urszulę R. oraz 38-letniego Tomasza Z., którzy podejrzewani są o liczne włamania do piwnic i kradzież różnych przedmiotów. Policjanci odzyskali większość łupów, jakie zostały skradzione przed tygodniem. Teraz ustalają, czy schwytani mają związek z innymi, podobnymi przestępstwami w blokach mieszkalnych.

Policjanci na trop włamywaczy nie trafili przypadkowo. Dokładnie przeanalizowali wszystkie materiały w sprawie włamania z początku czerwca oraz podobne, zgłoszone wcześniej. Wszystko wskazywało na 38-latka oraz jego znajomą. Kryminalni długo nie czekali, aby udowodnić mężczyźnie i kobiecie to przestępstwo. Zatrzymali ich jednocześnie. Kobieta przypuszczała, że może ją poszukiwać warszawski sąd, ale nie była świadoma, że aż trzema listami gończymi.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń zatrzymani nigdzie nie pracują. Są prawdopodobnie uzależnieni od narkotyków, więc w taki sposób zdobywali pieniądze na środki odurzające. W domu, w którym przebywali Urszula R. i Tomasz Z. znajdowały się rożnego rodzaju przedmioty, które mogły pochodzić z włamań do piwnic. Odzyskano większość ze skradzionych na początku czerwca przedmiotów z ul. Rakowieckiej. Teraz kryminalni będą ustalać, czy faktycznie znalezione przez nich rzeczy pochodzą z innych przestępstw.

Złodzieje nie mieli skomplikowanego planu działania. Wybierali przypadkowy blok. Wchodzili do klatki schodowej, Urszula R. stała na „czatach”, a jej kompan wchodził do pomieszczeń piwnicznych. Tam wybierał sobie komórkę i za pomocą swoich narzędzi wyrywał skoble i plądrował wnętrze. Pokrzywdzonego z ulicy Rakowieckiej, złodzieje narazili na straty blisko 1500 złotych. Zabrali mu m.in. drogie latarki, sprzęt wędkarski oraz kosztowne wiertarki. Część z tych przedmiotów policjanci odzyskali.

Teraz zatrzymanym za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat więzienia.
Powrót na górę strony
Polska Policja