Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelińscy policjanci zabezpieczyli odzież z podrabianymi znakami towarowymi

Data publikacji 22.05.2023

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie, zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, zabezpieczyli ponad 500 sztuk odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek o wartości nie mniejszej niż 150 tysięcy złotych. Towar przechowywany był między innymi w mieszkaniu zatrzymanego 36-latka, który wprowadzał odzież do obrotu. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem, za co może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Strzelińscy policjanci uzyskali informacje na temat osoby, która od pewnego czasu prowadzi sprzedaż odzieży z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Na tej podstawie funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu strzelińskiego podejrzewanego o ten proceder.

W toku prowadzonych czynności śledczy w mieszkaniu mężczyzny, jak również w lokalu na terenie gminy Borów, zabezpieczyli ponad  500 sztuk odzieży - koszulki, bluzy, spodnie, czapki z daszkiem oraz bieliznę o wartości nie mniejszej niż 150 tysięcy złotych. Dokładne sprawdzenie potwierdziło, że zabezpieczona odzież różnych marek posiada podrobione znaki towarowe. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 36-latkowi zarzutu. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za swój czyn, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony