Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemytnicy ze "szlaku bałkańskiego" zatrzymani

Data publikacji 11.07.2006

Policjanci z warszawskiego CBŚ zatrzymali członków grupy przestępczej, która zajmowała się przemytem narkotyków tzw. „szlakiem bałkańskim”. To kolejne zatrzymania w tej sprawie. Wcześniej aresztowano ścisłe kierownictwo grupy, w tym Barbarę i Jerzego W. ps. "Żaba".

Dziś rano kilkudziesięciu policjantów z CBŚ i Komendy Stołecznej Policji przy współpracy z Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie, zatrzymało kolejnych siedmiu członków grupy, stanowiących jej średni szczebel. Zatrzymani zajmowali się przemytem narkotyków tzw. "szlakiem bałkańskim".

To kolejne uderzenie warszawskiego CBŚ w tę grupę. Pod koniec października ubiegłego roku, po trwającym ponad rok śledztwie, zatrzymano jej ścisłe kierownictwo. M.in. Barbarę i Jerzego W. ps. Żaba – jednego z liderów „grupy pruszkowskiej” oraz kilkudziesięciu ich najbliższych współpracowników. W operacji brało udział blisko czterystu policjantów. Do tej pory zatrzymano łącznie ponad sześćdziesiąt osób z czego pięćdziesiąt siedem zostało tymczasowo aresztowanych.

Siedmiu zatrzymanych dziś członków grupy odpowie za przemyt i dystrybucję narkotyków oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Zobacz także: KGP: CBŚ zamyka narkotykowy 'szlak bałkański'

Powrót na górę strony