Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy mł. asp. Grzegorz Bulc wyróżniony odznaką Honorowego Dawcy Krwi Zasłużonego dla Zdrowia Narodu

Data publikacji 24.05.2023

W ubiegły piątek w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie 40 osób otrzymało odznaki i legitymacje Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Wśród wyróżnionych znalazł się mł. asp. Grzegorz Bulc - dzielnicowy III Rewiru Dzielnicowych z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka, który oddał już prawie 40 litrów krwi, zdobywając tym samym odznakę Honorowego Dawcy Krwi Zasłużonego dla Zdrowia Narodu. Mł. asp. Grzegorz Bulc to człowiek z natury bardzo skromny ale też niezwykle pomocny. Swoją misją dzielenia się z innymi, tym co najcenniejsze - krwią "zaraził" całą swoją rodzinę, w tym dwóch synów.

Mł. asp. Grzegorz Bulc pierwszy raz krew oddał mając 18 lat, by pomóc mamie, która przechodziła operację. Od tego czasu policjant regularnie oddawał krew. Wiedział, że może ona pomóc innym osobom.

Policjant oddał prawie 40 litrów krwi. Do misji pomagania innym zachęcił całą swoją rodzinę, w tym dwóch synów, którzy od jakiegoś czasu również regularnie oddają krew.

To jednak nie jedyna forma pomocy, jaką zaoferował policjant. Od 20 lat jest zarejestrowanym potencjalnym dawcą szpiku kostnego w Fundacji DKMS.

Mł. asp. Grzegorz Bulc jest z natury człowiekiem skromnym, ale bardzo empatycznym. Wierzy, że jego krew może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Dzieląc się nią, pomaga, a tym samym spełnia swoje ustawowe zadania policjanta.

W ubiegły piątek, 19.05.2023 roku, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, odbyła się uroczystość, podczas której 40 osób otrzymało odznaki i legitymacje Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Wśród nich był mł. asp. Grzegorz Bulc. Dzielnicowy otrzymał odznakę i legitymację Honorowego Dawcy Krwi Zasłużonego dla Zdrowia Narodu.

To wyróżnienie zasługuje na szczególne uznanie. Jesteśmy dumni z postawy naszego Kolegi.

Pamiętaj! Ty też możesz zostać dawcą krwi. Przypomnijmy, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej, czyli między 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony