Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyznała policjantom, że lubi szybką jazdę, ale przez najbliższe trzy miesiące będzie musiała zajmować miejsce pasażera, bo straciła prawo jazdy

Data publikacji 24.05.2023

Wczoraj policjanci oleśnickiej grupy Speed realizując działania na terenie powiatu, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób podróżujących, sprawdzali, w jaki sposób kierujący pojazdami stosują się do przepisów ruchu drogowego. W trakcie pomiarów prędkości poruszających się pojazdów ujawnili dwa przypadki, w których kierujący jadąc przez obszar zabudowany, przekroczyli prędkość o więcej nic 50 km/h, co skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jedna z kontrolowanych kobiet przyznała, że przekroczyła prędkość bo lubi szybką jazdę! Pamiętajmy, że droga publiczna, na której znajduje się wielu innych uczestników ruchu drogowego nie jest właściwym miejscem na sprawdzanie możliwości technicznych pojazdów. Włączmy myślenie – wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo na drodze.

      Policjanci grupy SPEED z oleśnickiej drogówki, patrolując jedną z dróg powiatowych, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Fiat. Kierująca tym samochodem nie dostosowała prędkości do obowiązujących ograniczeń. Wideorejestrator wskazał, że poruszała się z prędkością 146 km/h w terenie zabudowanym. W rozmowie z mundurowymi kobieta przyznała, że bardzo lubi szybką jazdę i często jeździ z taka prędkością.

Dodatkowo podczas kontroli policjanci ujawnili, że ostatnie badanie techniczne tego pojazdu zostało wykonane prawie rok temu. Kierująca straciła prawo jazdy na trzy miesiące i została ukarana mandatem w wysokości 2500 tysiąca złotych i 15 punktami karnymi. Został również zatrzymany dowód rejestracyjny od pojazdu.

Drugim kierującym, który nie przestrzegał obowiązujących ograniczeń prędkości był 42-letni mężczyzna. Kierujący poruszając się pojazdem marki Dacia w miejscowości Kolonia Strzelce, przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna został ukarani mandatem karnym w wysokości 1500 i 13 punktami karnymi oraz stracił swoje prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Pamiętajmy, że jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zdrowy rozsądek i przestrzeganie przepisów. Nie warto narażać życia swojego i innych uczestników!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Opis filmu: Film

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.77 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony