Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyscy policjanci ustalili miejsce ukrywania się mężczyzny poszukiwanego listem gończym. Okazało się, że tą interwencją uratowali mu życie

Data publikacji 26.05.2023

To był duży zbieg okoliczności, który nie zdarza się zbyt często. Podczas wykonywanych czynności służbowych kryminalni z wałbrzyskiej komendy Policji ustalili miejsce przebywania ukrywającego się od dłuższego czasu przed wymieram sprawiedliwości 24-latka. Funkcjonariusze pojechali do Świdnicy, aby go zatrzymać, jednak zamiast do aresztu mężczyzna najpierw trafił do szpitala. Policjanci zastali go łóżku w bardzo złym stanie fizycznym, od razu udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, a ostatecznie przekazali wezwanemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Policyjna interwencja pozwoliła na uratowanie 24-latkowi życia. Kiedy jednak wyzdrowieje i opuści placówkę medyczną, będzie musiał liczyć się z półtorarocznym pobytem w więzieniu.

Do nietypowego zatrzymania poszukiwanego listem gończym 24-latka doszło kilka dni temu w jednym z mieszkań w Świdnicy. Kryminalni z wałbrzyskiej komendy ustalili, że mężczyzna właśnie tam się ukrywa od dłuższego czasu, a na podstawie kilku wyroków sądu ma do odbycia łącznie karę półtora roku pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariusza publicznego, kierowanie gróźb karalnych w stosunku do niego, a także za uszkodzenie mienia, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz paserstwo.

Zanim jednak mężczyzna trafi do celi, umieszczony został w szpitalu, a życie dzięki przeprowadzonej interwencji uratowali mu właśnie wałbrzyscy mundurowi. Mężczyzna z powodu choroby nie był w stanie wstać z łóżka o własnych siłach, był wychudzony i miał problemy z oddychaniem. Nie jadł od dłuższego czasu. Gdyby nie trafił na policjantów, za kilka dni mógłby już nie żyć. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali ratownikom medycznym. Ostatecznie 24-latek trafił do szpitala, gdzie zajęli się nim specjaliści. Po opuszczeniu placówki medycznej trafi jednak za kraty więzienia, gdzie spędzi łącznie 18 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony