Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabił pięć szczeniaków – został zatrzymany

Data publikacji 30.05.2023

Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić 61-letniemu mieszkańcowi gminy Myślibórz. Mężczyzna w bestialski sposób uśmiercił pięć szczeniąt a następnie wrzucił martwe zwierzaki do rzeki Myśli. W trakcie zatrzymania miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

W minioną sobotę (27.05.2023) oficer dyżurny myśliborskiej komendy otrzymał telefon od  mieszkanki Myśliborza. W trakcie rozmowy kobieta poinformowała, że znany jej osobiście mężczyzna miał uśmiercić szczeniaki, które następnie miał wyrzucić do rzeki Myśli.

Ze wstępnych ustaleń myśliborskich policjantów wynika, że  sprawcą tego czynu jest 61-letni mieszkaniec gminy Myślibórz. Mundurowi natychmiast udali się do wskazanego miejsca. Tam niestety potwierdzili zgłoszenie. Ustalili, że mężczyzna z niewiadomych przyczyn w bestialski sposób pozbawił życia pięć szczeniaków, które następnie wyrzucił do rzeki Myśli. Sprawca na miejscu został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.  W trakcie zatrzymania miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony