Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za publiczne propagowanie agresji Rosji na Ukrainę i nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym

Prudniccy kryminalni zatrzymali 49-latka podejrzanego o publiczne propagowanie symboli „Z” oraz „V” wspierających agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę oraz nawołującego do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Mieszkaniec powiatu prudnickiego usłyszał już zarzuty w tych sprawach. Za takie przestępstwa grozi do 2 lat więzienia. Wobec podejrzanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Prudniccy policjanci otrzymali sygnały od zaniepokojonych mieszkańców o mężczyźnie chodzącym po ulicach miasta przebranym za żołnierza rosyjskiego. Osoba ta miał propagować m.in. symbole wspierające agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem tego typu zachowanie jest karalne oraz zabronione. Dlatego sprawą tą zajęli się prudniccy kryminalni.

Śledczy szybko z tym przestępstwem powiązali 49-letniego mieszkańca powiatu prudnickiego. Podczas przeszukania pomieszczeń należących do mężczyzny funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli wiele przedmiotów, elementów odzieży z symbolami i hasłami o treściach propagujących ustrój totalitarny oraz nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Zdaniem śledczych 49-latek tych samych czynów miał również dopuszczać się za pomocą portali społecznościowych. Czynności przeszukania i zatrzymania mężczyzny odbyły się z udziałem prokuratora.

49-latek usłyszał już zarzuty w tych sprawach. Za co grozi mu do 2 lat więzienia. Wobec podejrzanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony