Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udany debiut kamiennogórskiej policjantki – st. post. Patrycji Trynkiewicz i rekordy Polski weterana sportów siłowych – asp. Rocha Szumarowskiego-Plewy

Data publikacji 31.05.2023

W weekend we Wrocławiu odbywały się Otwarte Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc RAW: EA Federacji WPC Polska. Na tych zawodach udany debiut zaliczyła funkcjonariuszka Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze – st. post. Patrycja Trynkiewicz zajmując dwukrotnie 3 miejsce na podium. Nie zabrakło również sukcesów asp. Rocha Szumarowskiego-Plewy, który pobił dwa rekordy Polski w swojej kategorii. Serdeczne gratulacje!

Zgodnie z zasadami etyki zawodowej dbanie o swoją sprawność fizyczną to obowiązek każdego policjanta. Jednak wiemy, że funkcjonariusze Policji po prostu uwielbiają sporty i nikogo nie dziwi ilość zapaleńców w tej służbie.

W miniony weekend we Wrocławiu odbywały się Otwarte Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc RAW: EA Federacji WPC Polska. Były to też IX Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc RAW.

W tej rywalizacji zadebiutowała funkcjonariuszka Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze – st. post. Patrycja Trynkiewicz. Początek tej sportowej drogi jest bardzo optymistyczny. Policjantka dwukrotnie stanęła na trzecim stopniu podium w kategorii do 67,5 kg Open oraz Junior.

Na tych zawodach nie zabrakło także weterana w tym sporcie - Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze - asp. szt. Rocha Szumarowskiego-Plewy, który na swoim koncie ma wiele sukcesów. I tym razem nie zawiódł zajmując 1 miejsce w kategorii 82,5 kg Masters 3 RAW z wynikiem 145 kg, 2 miejsce w kategorii 82,5 kg Open EQ z wynikiem 140 kg oraz 3 miejsce Absolut Masters M3 w kategorii służb mundurowych.

Miło nam poinformować, że wyniki, które osiągnął asp. szt. Roch Szumarowski-Plewa to nowe rekordy Polski Federacji WPC Polska Masters 3 RAW oraz Masters 3 EQ.

Serdecznie gratulujemy debiutantce i weteranowi oraz trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

  • Na zdjęciu policjantka i policjant z medalami i pucharem.
  • Na zdjęciu dwaj mężczyźni na podium z dyplomami i medalami
  • Na zdjęciu trzy kobiety stojące na podium z medalami i pucharami.
Powrót na górę strony