Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Veni vidi vici” - policjant nie tylko służbą żyje

Data publikacji 01.06.2023

Zaskoczyć może nietypowe hobby dzielnicowego z I Komisariatu Policji w Gliwicach aspiranta sztabowego Wojciecha Mokrzyckiego. O jego pasji i sukcesie dowiedzieliśmy się z Włoch, a dokładniej z Neapolu, stolicy najpopularniejszego na świecie włoskiego dania – pizzy. Dzielnicowy wystartował w międzynarodowych zawodach Vera Pizza Contest i wywalczył II miejsce!

Gliwicki policjant Wojciech Mokrzycki od wielu lat prowadzi w mediach społecznościowych bloga i udziela porad miłośnikom pizzy. Ma swoje grono obserwatorów i fanów. Wróżymy, że teraz jego popularność i autorytet w tej dziecinie osiągną poziom master! Dlaczego?

Nasz dzielnicowy, w swoim czasie wolnym, pojechał do Włoch, gdzie stanął do pojedynku z najlepszymi wirtuozami włoskiej sztuki kulinarnej. Pokonał prawie wszystkich - prawie, bo jednemu Włochowi udało się z Polakiem wygrać. Tym samym, w dwuetapowych międzynarodowych zawodach Vera Pizza Contest, dzielnicowy zajął drugie miejsce i był pierwszy jako cudzoziemiec robiący najlepszą pizzę.

Jako koledzy jesteśmy dumni i składamy nasze gratulacje!

(KWP w Katowicach / kp)

  • trzej mężczyźni pierwszy z lewej Wojciech Mokrzycki
  • Wojciech Mokrzycki w czasie zawodów
  • Zdjęcie dzielnicowego Wojciecha Mokrzyckiego
Powrót na górę strony