Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola drogowa z nieoczekiwanym przebiegiem

Data publikacji 02.06.2023

Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów z kieleckiej drogówki sierż. Patryka Niewczasa i st. post. Łukasza Piwko, 9-miesięczny Marcinek na czas trafił pod opiekę lekarzy. Funkcjonariusze z użyciem sygnałów uprzywilejowania pomogli tacie szybko przetransportować chłopca, który miał trudności z oddychaniem do placówki medycznej.

W czwartek, 1 czerwca 2023 roku policjanci z kieleckiej drogówki, którzy kontrolowali prędkość na ulicy Grunwaldzkiej zatrzymali do kontroli Alfę Romeo. 47-letni mężczyzna, który siedział za kierownicą poinformował policjantów, że wiezie swojego 9-miesięcznego syna do jednej z kieleckich przychodni.

Z relacji zdenerwowanego taty wynikało, że maluch dostał silnych duszności i nie może oddychać. Policjanci w tej sytuacji zadziałali bez zastanowienia. Z użyciem sygnałów uprzywilejowania w przeprowadzili tatę wraz z chorym synkiem przez miasto do placówki medycznej.

Dzięki pomocy policjantów chłopiec szybko i bezpiecznie trafił pod opiekę wyspecjalizowane kadry lekarskiej. Małemu Marcinkowi życzymy dużo zdrowia, a rodzicom dużo dobrych chwil i jak najmniej trosk.

(KWP w Kielcach / sc)

Powrót na górę strony