Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pilotowali samochód z dzieckiem potrzebującym pomocy

Data publikacji 05.06.2023

Dzielnicowi z kolbuszowskiej jednostki pilotowali wczoraj samochód osobowy z dzieckiem, które miało problemy z oddychaniem. Funkcjonariuszy zatrzymali na drodze rodzice dziewczynki, którzy właśnie jechali z nią do szpitala. Policyjna eskorta pozwoliła na szybkie pokonanie trasy z Płazówki do kolbuszowskiego szpitala, gdzie udzielono dziecku natychmiastowej pomocy.

Wczoraj około godziny 18.00, dzielnicowi z kolbuszowskie jednostki wykonywali czynności służbowe na terenie gminy Dzikowiec. W miejscowości Płazówka policyjny radiowóz zatrzymała kobieta jadącą samochodem marki Kia. Mieszkanka powiatu kolbuszowskiego poprosiła o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala z kilkuletnim dzieckiem, które potrzebowało natychmiastowej pomocy.

W samochodzie znajdował się jeszcze ojciec dziecka. Kobieta powiedziała, że dziewczynka ma problemy z oddychaniem. Dodała również, że dziecko jest spuchnięte, podejrzewając, że mogło zostać ugryzione przez jakiegoś owada.

Ponieważ czas w tego typu sytuacjach jest bardzo ważny, funkcjonariusze z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych rozpoczęli pilotaż samochodu z potrzebującym pomocy dzieckiem.

O zdarzeniu poinformowali dyżurnego, który uprzedził personel medyczny o przyjeździe dziewczynki. Dzielnicowi pilotowali samochód pod sam szpital, gdzie dziecko trafiło pod opiekę lekarzy.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony