Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oprawca psa w rękach brodnickich policjantów. Funkcjonariusze dziękują za liczne sygnały i telefony

Data publikacji 05.06.2023

Policjanci z Brodnicy dziękują za liczne telefony oraz informacje dotyczące psa, który został znaleziony martwy na ul. Al. Leśna w Brodnicy. To między innymi dzięki tym sygnałom funkcjonariusze ustalili personalia sprawcy uśmiercenia zwierzęcia w bestialski sposób. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W maju brodniccy policjanci zwrócili się do Państwa z prośbą o pomoc w sprawie ustalenia właściciela psa. Martwe zwierzę zostało znalezione 9 maja około 18:00 w Brodnicy na ul. Aleja Leśna w kompleksie leśnym na podmokłym terenie. Dzięki licznym sygnałom ze strony mieszkańców, a także skrupulatnej analizie zabezpieczonych dowodów oraz nagrań z monitoringów policjanci wytypowali jako podejrzewanego o uśmiercenie zwierzęcia 32-letniego mieszkańca Brodnicy.

W miniony czwartek, 1 czerwca 2023 roku mężczyzna został zatrzymany. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został przesłuchany i usłyszał zarzut. Podejrzany odpowie za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Brodnicy zadecydowała, że 32-latek, w ramach policyjnego dozoru, musi się stawiać w jednostce policji 7 razy w tygodniu. Zobowiązała go rownież do poręczenia majątkowego w wysokości 800 zł.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Powrót na górę strony