Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

#POMAGAMYICHRONIMY Policjantka w czasie wolnym od służby odnalazła zaginioną 10-latkę

Data publikacji 06.06.2023

Służba w Policji to ciągła gotowość do podjęcia działania. Udowodniła to młodszy aspirant Aleksandra Skotnicka z ciechanowskiej komendy. Funkcjonariuszka, będąc po służbie, odnalazła zaginioną 10-latkę.

W poniedziałek (5.06) około godziny 9.40 do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 10-latki. Matka dziewczynki, 42-letnia ciechanowianka, poinformowała policjantów, że jej córka oddaliła się od niej w rejonie ul. Sygietyńskiego w Ciechanowie. W poszukiwania 10-latki natychmiast zaangażowani zostali wszyscy policjanci. Zaledwie kilka minut od zgłoszenia komunikat wraz z rysopisem został umieszczony w mediach społecznościowych. Dyżurny ciechanowskiej komendy przekazał informację o zaginięciu dziewczynki nie tylko policjantom pełniącym służbę, ale również tym, którzy mieli dzień wolny.

Po kilkudziesięciu minutach 10-latkę odnalazła policjantka, która w czasie wolnym od służby podróżowała rowerem. Młodszy aspirant Aleksandra Skotnicka, wiedząc, że na terenie jej jednostki są prowadzone poszukiwania 10-latki, od razu rozpoznała zaginioną dziewczynkę na ul. Wojska Polskiego. Natychmiast zatrzymała się i udzieliła jej pomocy.

Początkowo 10-latka była przestraszona. Aby wzbudzić zaufanie dziewczynki, funkcjonariuszka przedstawiła się i pokazała policyjną odznakę. Dopiero wtedy 10-latka powiedziała, że odeszła od mamy na tyle daleko, że nie wiedziała, jak ma do niej wrócić. Policjantka poinformowała dyżurnego jednostki o odnalezieniu dziewczynki. Pozostała z małoletnią do czasu przyjazdu mamy. Na miejscu pojawiły się również służby medyczne, jednak 10-latka nie potrzebowała pomocy.

Młodszy aspirant Aleksandra Skotnicka pełni służbę w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Policjantką jest od 16 lat. Bez chwili zawahania zdecydowała się na podjęcie poszukiwań w czasie wolnym od służby, gdyż jak stwierdziła, sama ma dwie córki – jedną w wieku zaginionej.

Kolejny raz policjanci pokazują, że policyjnym mottem „Pomagamy i chronimy” kierujemy się zarówno w codziennej służbie, jak i poza nią.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony