Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące aresztu za rozbój i czynną napaść na funkcjonariusza Policji

Data publikacji 06.06.2023

Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował 3 miesiące tymczasowego aresztu dla 25-letniego mieszkańca Kwidzyna, który w piątek włamał się do salonu gier, dokonał rozboju, a następnie czynnej napaści na funkcjonariusza Policji.

Piątkowej nocy, 2 czerwca 2023 roku w trakcie patrolu Policjanci Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie zauważyli wybiegającego z salonu gier, ubranego na czarno z zasłoniętą twarzą i kapturem na głowie mężczyznę, który przed chwilą przy użyciu łomu włamał się do pomieszczenia salonu, a następnie napadł  na pracującą tam kobietę kradnąc kilka tysięcy złotych. Mężczyzna aby nie dopuścić do swojego zatrzymania uderzył łomem jednego z interweniujących wobec niego policjantów dopuszczając się czynnej napaści. Mężczyzna próbował uciec, ale od razu został obezwładniony i zatrzymany prze drugiego z policjantów.

25- latek został doprowadzony do jednostki Policji, usłyszał zarzuty, rozboju oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował wobec 25-letniego mieszkańca Kwidzyna środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu.

(KWP w Gdańsku / sc)

Powrót na górę strony