Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja ratunkowa policyjnych wodniaków

Data publikacji 09.06.2023

Wrocławscy policjanci pełniący służbę na wodzie wspólnie z ratownikami WOPR ocalili życie kolejnej osobie. W środę w godzinach porannych wodniacy otrzymali informację o kobiecie znajdującej się w wodzie. Okazało się, że miejsce, w którym się znajduje jest trudno dostępne dla sprzętu pływającego, jednak doświadczeni wodniacy wspólnie z innymi ratownikami znaleźli sposób, aby wydostać kobietę z wody. Po udzieleniu pomocy przedmedycznej została przekazana w ręce medyków, aby otrzymać specjalistyczną pomoc. Na szczęście dzięki szybkiej i profesjonalnej akcji policjantów i WOPR-u po raz kolejny nie doszło do tragedii.

W środę, 7 czerwca br., około godziny 8.10 policjanci z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w okolicy bulwaru Kaczyńskich, w rzece, znajduje się kobieta. Z relacji zgłaszającego nie wynikało, w jakich okolicznościach osoba ta znalazła się w Odrze, wiadomo jednak było, że nie jest to bezpieczne miejsce i jak najszybciej trzeba wyciągnąć kobietę z wody.

O tym zdarzeniu powiadomione zostały również inne służby, dlatego na miejscu policyjni wodniacy połączyli siły z ratownikami WOPR i strażakami. Akcja nie należała do łatwych, ponieważ miejsce, w który kobieta się znalazła było zbyt płytkie, aby można podpłynąć blisko jednostką pływającą, dlatego należało znaleźć inny sposób na wyciągnięcie z wody kobiety. Doświadczenie służb oraz połączone ich siły dały taką możliwość. Przy pomocy pasów transportowych 62-latka została wyciągnięta z wody w bezpieczne miejsce.

Z uwagi na wychłodzenie kobiety i poniesione wskutek zdarzenia obrażenia, udzielono jej pomocy przedmedycznej oraz otoczono opieką. W rozmowie z 62-latką policjanci ustalili, że znalazła się ona w trudnej dla niej sytuacji życiowej i kryzysie emocjonalnym. Po przybyciu załogi pogotowia ratunkowego na miejsce podjęto decyzję o konieczności przetransportowania kobiety na konsultacje specjalistyczne.

Po raz kolejny dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom wodniaków nie doszło do tragedii.

Funkcjonariusze komisariatu wodnego we Wrocławiu dzięki temu, że stacjonują przy Odrze, a ich łodzie są cały czas zwodowane, są w stanie podjąć interwencję bardzo szybko, dlatego, jeśli tylko zauważymy, że czyjeś życie lub bezpieczeństwo jest zagrożone w związku z przebywaniem w Odrze lub jej okolicy, nie zwlekajmy z powiadomieniem alarmowym.

Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony