Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi pierwszego komisariatu z Wałbrzycha rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji

Data publikacji 10.06.2023

W minioną środę dzielnicowi pierwszego komisariatu w Wałbrzycha odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach. Podczas kilku spotkań dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego zachowania w różnych codziennych sytuacjach. Najważniejszym elementem pogadanek był jednak bezpieczny letni wypoczynek podczas zbliżających się wielkimi krokami tegorocznych wakacji.

Policjanci każdego dnia działają profilaktycznie, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa mieszkańców. 7 czerwca br. mundurowymi z Wałbrzycha spotkali się z uczniami z klas 0-3 z podstawówki w Starych Bogaczowicach.

W czasie prelekcji funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas pobytu w domu, nad wodą, czy też w górach. Poinformowali dzieci o zagrożeniach wynikających z niezachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Mundurowi informowali, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przedstawili sytuacje stwarzające realne zagrożenie w trakcie zabaw nad wodą. Zwrócili uwagę uczniów na nieuczciwe lub podejrzane zachowania się obcych osób względem dzieci.

Przypomnieli, jak ważne jest stosowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku wśród pieszych i rowerzystów. Zwrócili uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Uświadomili dzieciom, że przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie wolnych dni od szkoły, nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko zaistnienia przykrych sytuacji. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a tym samym wykazali się szeroką wiedzą na tematy, o których mówili policjanci.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: /KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • dzielnicowi w klasie podczas spotkania z dziećmi
  • dzielnicowi w klasie podczas spotkania z dziećmi
  • dzielnicowi w klasie podczas spotkania z dziećmi
Powrót na górę strony