Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przygotowują uczniów do bezpiecznego spędzania wakacji

Data publikacji 11.06.2023

Piękna pogoda dopisuje i rozpieszcza wszystkich, a zbliżające się wakacje to upragniony i wymarzony czas relaksu, zabawy i aktywności. Zanim jednak uczniowie udadzą się na wyczekiwany wypoczynek dolnośląscy policjanci prowadzą liczne spotkania i porozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie przypominając, że dobra zabawa musi iść zawsze w parze z bezpieczeństwem.

Tym razem policyjny profilaktyk z Oławy wspólnie z przedstawicielką sanepidu spotkali się z uczniami klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Oławie przypominając, jak miło i bezpiecznie spędzić wakacyjny czas.

Podczas prelekcji poruszono temat korzystania z kąpielisk oraz wyjaśniono, dlaczego warto wybierać tylko i wyłącznie kąpieliska strzeżone, przestrzegając przed niebezpiecznymi zabawami w wodzie.

Poruszono również temat pierwszej pomocy, omawiając zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, wystąpienia urazu lub nagłego ataku choroby, w celu ochrony życia lub zdrowia oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy przez wykwalifikowane służby. Prelegenci przestawili i omówili pozycję bezpieczną oraz wyposażenie apteczki, a także wyjaśnili jak się zachować podczas udaru cieplnego i co zrobić by uchronić się przed pogryzieniami.

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo naszych dzieci zależy także od nas - dorosłych. To my powinniśmy przekazywać im niezbędną wiedzę, uczyć jak się zachować w różnych sytuacjach i nie bać się asertywności.

asp.  Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

  • dzieci siedzące na podłodze podczas zajęć z policjantką
  • dzieci siedzące na podłodze podczas zajęć z policjantką
  • dzieci siedzące na podłodze podczas zajęć z policjantką
Powrót na górę strony