Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawsze gotowi do działania - policjanci pomogli wyciągnąć szybowiec, który wylądował na polu

Nietypowe miejsce do lądowania sobotniego wieczoru (10 czerwca) wybrała pilot szybowca, która swoją podróż zakończyła na polu kukurydzy w miejscowości Konradowo. W wyciągnięciu maszyny z pola pomogli wschowscy policjanci, którzy monitorowali stan bezpieczeństwa w rejonie miejscowości Konradowo. Choć cała sytuacja mogła wyglądać niebezpiecznie, kobiecie pilotującej szybowiec nic się nie stało, a cała akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie.

W sobotę, 10 czerwca 2023 roku patrol policji w składzie młodszy aspirant Michał Glapiak – dzielnicowy gminy Szlichtyngowa wspólnie z posterunkowym Łukaszem Szydlewskim z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego wschowskiej policji po godzinie 20 w trakcie służby na drodze krajowej numer 12 w miejscowości Konradowo zauważyli idącą w ich stronę młodą kobietę, która oświadczyła, że właśnie bezpiecznie wylądowała w polu kukurydzy i potrzebuje pomocy w wyciągnięciu i przetransportowaniu maszyny na drugą stronę ruchliwej drogi. Policjanci nie zwlekając ani minuty dłużej podjęli się tego zadania i pomogli pilotce z Poznania. Podczepiając linkę do haka holowniczego powoli wciągnęli samolot z pola kukurydzy na teren stacji paliw. Choć cała sytuacja mogła wyglądać niebezpiecznie pilotce nic się nie stało, a cała akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie.

Sobotnie zdarzenie kolejny raz udowadnia, że maksymę „Pomagamy i chronimy” stosujemy nawet w najbardziej nietypowych sytuacjach.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

Powrót na górę strony