Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wrocławskich Krzyków pomogli odnaleźć zaginionego 86-latka

Data publikacji 12.06.2023

Do wielu zadań, jakie policjanci realizują podczas służby należą m.in. czynności związane z poszukiwaniem osób zaginionych. W mieście tak dużym jak Wrocław, funkcjonariusze interweniują w sytuacjach, gdzie kluczową rolę odgrywa czas. Tym razem niepokojące zgłoszenie otrzymali funkcjonariusze z wrocławskich Krzyków. Sprawne działania oraz dobra koordynacja działań pozwoliły na odnalezienie zaginionego 86-latka. Senior skierował do policjantów podziękowania za wysoki profesjonalizm oraz wsparcie, gdy stracił orientację i samodzielnie nie mógł wrócić do domu.

Zaniepokojona rodzina, która na co dzień mieszka za granicą, od pewnego czasu nie miała kontaktu ze swoim bliskim. 86-latek miewał kłopoty z pamięcią. Członkowie rodziny początkowo próbowali poradzić sobie przy pomocy znajomych, niestety cała sytuacja zaczęła robić się niepokojąca. W związku z tym na pomoc ruszyli st. post. Paulina Bernaczek oraz sierż. Mateusz Kilian z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki. Najpierw wspólnie ze strażakami siłowo dostali się do wnętrza mieszkania, w którym jak się okazało nikogo nie zastali.

Funkcjonariusze zdawali sobie sprawę, że muszą działać szybko i zdecydowanie z uwagi na późną porę nocną oraz fakt, że z zaginionym nie było kontaktu od dwóch dni.

Po przekazaniu komunikatu do patroli w całym mieście oraz wspólne działania policjantów i dyżurnych spowodowały, że natrafiono na mężczyznę odpowiadającego rysopisem poszukiwanego. 86-letni mężczyzna faktycznie był całkowicie zdezorientowany i nie potrafił samodzielnie wrócić do domu.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki na bieżąco informowali rodzinę o stanie zdrowia mężczyzny i o tym, co aktualnie się z nim działo. Policjanci uspokoili bliskich, którzy całą sytuacją byli mocno zdenerwowani.

Rodzina odnalezionego postanowiła podziękować za takie działania, wskazując na dużą empatię oraz profesjonalizm policjantów. Poniżej zamieszczamy treść korespondencji.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony