Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas urlopu uratował tonącego mężczyznę

Data publikacji 13.06.2023

Policjant z Inowrocławia, podczas urlopu, uratował tonącego mężczyznę. Początkowo wspólnie z innymi plażowiczami zrobili łańcuch życia, ale gdy to nie skutkowało odłączył się i sam wpław dopłynął do topiącego się. Dzięki tej heroicznej postawie uratował ludzkie życie.

Policjant inowrocławskiej komendy, na co dzień służący w wydziale patrolowo-interwencyjnym, młodszy aspirant Damian Król przebywał wraz z rodziną na urlopie we Władysławowie. W miniony piątek (9.06.2023), podczas odpoczynku nad morzem, usłyszał jednego z plażowiczów wołającego o pomoc. Policjant, po chwili, zorientował się, że topi się jakiś mężczyzna. Wspólnie z innymi wypoczywającymi utworzyli tak zwany łańcuch życia, by wyciągnąć tonącego na brzeg. Niestety fale były na tyle silne, że ten coraz bardziej się oddalał.

Policjant, widząc to, bez chwili wahania odłączył się i sam zaczął płynąć w jego kierunku. Gdy był na tyle blisko chwycił go i utrzymywał nad powierzchnią wody. Po chwili wspólnie z innymi wyciągnęli mężczyznę na brzeg, gdzie udzielili mu pierwszej pomocy. Dalej zajęli się nim ratownicy medyczni.

Policjantem się jest, nie tylko w służbie, ale i poza nią. Przykład inowrocławskiego policjanta jest doskonałym tego dowodem.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony