Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna, który strzelał z broni z jadącego samochodu na autostradzie A2 został zatrzymany. W poniedziałek ponownie użył broni na DK24 w Powiecie Międzychodzkim

Data publikacji 14.06.2023

Podejrzany wpadł w ręce policjantów z Gryfina w woj. zachodniopomorskim. Po incydencie na terenie powiatu międzychodzkiego oficerowie dyżurni z Poznania przekazali informacje o trasie ucieczki oficerom z Gorzowa Wlkp. Ci koordynowali działania pościgowe niemal do przejścia granicznego w Gryfinie.

Poszukiwania kierowcy Fiata 500 na niemieckich numerach rejestracyjnych odbywały się na terenie trzech województw. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na jednym z MOP w pobliżu Szczecina. Wszystko zaczęło się na pograniczu powiatu szamotulskiego i międzychodzkiego w Wielkopolsce, w poniedziałek, w południe. Kierowcy jadący DK24 zauważyli czarnego Fiata 500 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca wyprzedziła na podwójnej linii ciągłej kilka pojazdów. Następnie przez otwarty dach auta wystawił rękę z bronią, z której zaczął strzelać w powietrze. Jak informowali kierowcy, mężczyzna z dużą prędkością odjechał w kierunku Gorzowa Wlkp.

W związku z incydentem został ogłoszony alarm dla policjantów z Międzychodu. Komunikaty o wydarzeniu zostały także przekazane do wielu sąsiednich jednostek. Oficer dyżurny z Gorzowa Wlkp. podjął się koordynacji poszukiwań na terenie woj. lubuskiego. Ostatecznie poszukiwany samochód został zauważony na jednym z MOP-ów  przez policjantów z Gryfina w woj. zachodniopomorskim.

Zatrzymanym kierowcą okazał się 37-latek (nie notowany). Samochód marki Fiat 500 figurował, jako utracony na terenie Niemiec. Podczas przeszukania auta policjanci znaleźli gazowy pistolet Glock 17, na który nie miał zezwolenia.

Do podobnej sytuacji doszło 21 maja na autostradzie A2 pod Nowym Tomyślem. Jeden z kierowców nagrał film, jak czary Fiat 500 wyprzedza inne samochody. W pewnym momencie na nagraniu widać rękę kierowcy z bronią. Jak poinformowali świadkowie, słychać było dwa strzały w powietrze.

Mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni oraz przywłaszczenia samochodu. Za incydenty, których dopuścił się na drogach na A2 i pod Międzychodem  zostanie rozliczony w odrębnych postępowaniach.

(KWP w Poznaniu / sc)

Powrót na górę strony