Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczna sytuacja nad wodą. Apelujemy o rozsądek!

Data publikacji 14.06.2023

Dwóch kajakarzy wpadło do wody nad Zalewem Zemborzyckim. Na pomoc wezwano karetkę i policjantów z posterunku wodnego. Na szczęście nic im się nie stało. Obydwaj byli po alkoholu i za nieodpowiedzialne zachowanie zostali ukarani mandatami. Apelujemy o rozsądek i przypominamy o bezpieczeństwie!

W poniedziałek, 12.06.2023 roku, policjanci z Posterunku Wodnego otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznej sytuacji, do której doszło na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie. Z informacji przekazanych przez zgłaszających wynikało, że dwóch kajakarzy miało wpaść do wody. Na miejsce wezwano również karetkę pogotowia oraz strażaków.

Na szczęście okazało się, że mężczyznom nic się nie stało. Jednak w trakcie czynności wyszło na jaw, że kajakarze w wieku 32 i 35 lat byli pod wpływem alkoholu. W związku z tym obaj zostali ukarani mandatami.

Zdarzenie jest przykładem braku odpowiedzialności ze strony osób wypoczywających nad wodą. Dlatego po raz kolejny apelujemy o rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pod żadnym pozorem nie powinno się wchodzić do wody po alkoholu. Nawet niewielka jego ilość w połączeniu z wysokimi temperaturami może doprowadzić do zaburzeń w postrzeganiu. Konsekwencje tego typu zdarzeń mogą być tragiczne w skutkach.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony