Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za uratowanie życia ludzkiego

Data publikacji 15.06.2023

Starszy sierżant Ivo Kopijasz policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Chełmku, w powiecie oświęcimskim, otrzymał list z podziękowaniami za profesjonalne udzielenie pierwszej pomocy, od rodziny kierowcy, który został ciężko ranny w wypadku drogowym. To kolejny raz, kiedy policjant uratował komuś życie. Poprzednio uratował dwóch mężczyzn, których wyprowadził z zadymionego budynku wspólnie z innym policjantem z patrolu.

Do wypadku doszło 27 kwietnia 2023 roku w Chełmku na ulicy Oświęcimskiej. 38-letni kierowca renault zderzył się z dwoma samochodami dostawczymi. W wyniku wypadku mężczyzna doznał poważnych obrażeń ręki. W związku z dużym krwotokiem podczas udzielania pierwszej pomocy Ivo Kopijasz umiejętnie założył opaskę uciskową na niezwykle skomplikowany uraz łokcia, w wyniku czego skutecznie zatamował krwawienie.

Starszy sierżant Ivo Kopijasz w Policji służy od pięciu lat. Jest również policyjnym ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy. W tym roku został wyróżniony przez  Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji medalem imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja za uratowanie życia dwóch mężczyzn, których wyprowadził z zadymionego budynku wspólnie z innym policjantem z patrolu.

(KWP w Krakowie / sc)

Powrót na górę strony