Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mierzyńscy policjanci uratowali mężczyznę, który zasłabł za kierownicą

Data publikacji 16.06.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie st. sierż. Marcin Post i sierż. Mateusz Gajda uratowali życie kierowcy, który zasłabł w trakcie jazdy samochodem. Policjanci szybko zorientowali się, że kierowca jest cukrzykiem. Dzięki zdecydowanej i niezwłocznej pomocy mundurowych mężczyzna odzyskał świadomość.

We wtorek, 13 czerwca 2023 roku policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie st. sierż. Marcin Post i sierż. Mateusz Gajda, udali się na zbieg ulic Spółdzielców i Weleckiej, gdzie wg zgłoszenia miał znajdować się nietrzeźwy kierowca. Gdy policjanci przybyli na miejsce świadek zdarzenia oświadczył, że kierowca Peugeota nie utrzymał prostego toru jazdy, gwałtownie zjechał na przeciwległy pas ruchu po czym się zatrzymał. Świadek widząc zdarzenie wyjął kluczyki z pojazdu i wezwał policję ponieważ myślał, że kierowca jest nietrzeźwy.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce wydostali mężczyznę z samochodu, który zaraz dostał ataku epilepsji. Mundurowi udzielili mu niezbędnej pomocy i dostrzegli, że symptomy, które objawia mężczyzna wskazują na chorobę cukrzycy - które dla niewprawnego oka mogłyby świadczyć o upojeniu alkoholowym. St. sierż. Marcin Post niezwłocznie udał się do pobliskiego sklepu spożywczego, gdzie nabył dwie puszki słodzonego napoju. W tym czasie sierż. Mateusz Gajda czuwał nad czynnościami życiowymi mężczyzny. Policjanci podali napój półprzytomnemu mężczyźnie, którego stan poprawił się już po kilku minutach. Na miejsce przyjechała również załoga pogotowia ratunkowego, która przejęła czynności ratownicze mężczyzny.

Gdy kierowca Peugeota był w pełni świadomy i przytomny przyznał, że choruje na cukrzycę, a tego dnia nic nie jadł. Policjanci poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem trzeźwy.

Przeciwko kierowcy policjanci sporządzili wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy do wystawcy prawa jazdy.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony