Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant został uhonorowany odznaką "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu"

Data publikacji 16.06.2023

Funkcjonariusz Sztabu Policji KWP zs. w Radomiu - mł. asp. Mateusz Walaszczyński odebrał odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to ministerialna odznaka nadawana honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Kilka dni temu przypadały obchody Międzynarodowego Dnia Krwiodawstwa. To święto dedykowane wszystkim tym, którzy oddają krew, która jest bezcennym lekiem. Nadal jedynym sposobem pozyskania krwi jest jej oddawanie przez zdrowych dawców. Dostęp do zmagazynowanej krwi i produktów krwiopochodnych jest kluczowy dla skutecznego funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej. Przy tej okazji w Pałacu Karszów w Radomiu odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Po przekazaniu życzeń od Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego oraz Dyrektor Narodowego Centrum Krwi w Warszawie - Małgorzaty Lorek, krwiodawcy otrzymali odznaczenia z rąk dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu - Dominika Purgala.

Wśród odznaczonych znalazł się funkcjonariusz Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu mł. asp. Mateusz Walaszczyński. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony