Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne życie uratowane – reanimacja kobiety przed lubińską komendą

Data publikacji 20.06.2023

Policjanci z Lubina uratowali kolejne życie. Wczoraj jedna z mieszkanek miasta, która przyszła do lubińskiej komendy zasięgnąć informacji, wychodząc straciła przytomność. Konieczna była reanimacja. Lubińscy funkcjonariusze przywrócili 68-letniej kobiecie funkcje życiowe, a następnie przekazali ją medykom z zespołu pogotowia ratunkowego. Apelujemy zwłaszcza do osób starszych, aby szczególnie podczas upałów, chronić się przed słońcem i nawadniać organizm.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zgłosiła się 68-letnia kobieta, która chciała poradzić się funkcjonariuszy. Po przekazaniu jej niezbędnych informacji policjantka, która z nią rozmawiała, postanowiła odprowadzić seniorkę poruszającą się o kulach poza teren jednostki, aby mogła bezpiecznie dotrzeć do domu.

Jednak zaraz po wyjściu kobieta zaczęła źle się czuć i zasłabła. Całe szczęście była przy niej funkcjonariuszka, która natychmiast wezwała pomoc. W pierwszej kolejności czynności ratunkowe podjął dyżurny lubińskiej komendy powiatowej, a potem kolejni policjanci z Wydziału Kryminalnego. Po chwili u seniorki ustały funkcje życiowe. Konieczna była krótka reanimacja, po której 68-latka znów zaczęła oddychać i odzyskała przytomność. Finalnie mieszkanka Lubina została przetransportowana przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala na badania. Na szczęście jej życiu nic już nie zagraża.

To kolejny przykład, gdy opanowanie i profesjonalizm lubińskich policjantów, przyczyniły się do ocalenia ludzkiego życia.

W związku ze zbliżającą się falą upałów prosimy mieszkańców, zwłaszcza w wieku senioralnym, aby ograniczyli do minimum przebywanie w pełnym słońcu. Pamiętać należy również, aby wychodząc z domu chronić głowę, wkładając czapkę lub kapelusz, odpowiednio się ubrać, żeby nie przegrzewać organizmu i nawadniać się, pijąc wodę lub napoje izotoniczne.

asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie
st. asp. Krzysztof Pawlik 
tel. 601 974 322

Film Reanimacja kobiety przed lubińską komendą

Opis filmu: Reanimacja kobiety przed lubińską komendą

Pobierz plik Reanimacja kobiety przed lubińską komendą (format mp4 - rozmiar 27.86 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony