Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ZAPNIJ PASY - poczuj uścisk bezpieczeństwa

Wakacje, które dla dzieci, ich rodziców i opiekunów są czasem wypoczynku połączonego z rodzinnymi wyjazdami wiążą się jednak też z zagrożeniami w ruchu drogowym. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network, dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju prowadzi akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.

Pasy bezpieczeństwa w samochodzie spełniają bardzo ważną funkcję i stanowią niezbędną ochronę dla kierowcy oraz pasażerów. Jazda bez pasów znacząco zwiększa ryzyko poważnych obrażeń nie tylko w czasie wypadku, ale też w trakcie niewielkiej kolizji auta czy nawet gwałtownego hamowania. Stąd też powinniśmy je bezwzględnie zapinać a młodsze dzieci przewozić w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących.

Pamiętajmy!

Wszystkie osoby w samochodzie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa, zanim pojazd ruszy z miejsca – zarówno kierowca, jak i pasażerowie. Zapinanie pasów obowiązuje również w autobusach (autokarach) i tzw. busach, którymi często podróżujemy na wakacje.

O tym, że należy zapinać pasy przypomina spot zrealizowany na potrzeby akcji, emitowany przez Firmę Screen Network S.A., na ekranach rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych.

Akcja ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa potrwa do 3 września 2023 r.

(Biuro Ruchu Drogowego KGP)

 

foto Screen Netrwork 

Plakat informacyjny. Kobieta zapina pas bezpieczeństwa dziewczynce siedzącej w samochodzie.Po lewej stronie napis: zapnij pasy. Pod napisem grafika przedstawiająca serce opasane pasem bezpieczeństwa. Pod spodem napis: poczuj uścisk bezpieczeństwa. Po prawej stronie na dole grafiki loga partnerów i organizatorów akcji.

Film Zapnij Pasy - poczuj uścisk bezpieczeństwa

Pobierz plik Zapnij Pasy - poczuj uścisk bezpieczeństwa (format mp4 - rozmiar 832.75 KB)

Powrót na górę strony