Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Jawora po raz kolejny Mistrzem Polski w sportowych zawodach strzeleckich I Rundy Pucharu Polski Open Long Range Shooting w Zielonce

Data publikacji 26.06.2023

Policjant z Jawora odniósł kolejny sukces w strzelectwie sportowym. W kategorii karabinu historycznego 500 m „Najdłuższy Dystans” - indywidualnie zdobył I miejsce, a zarazem tytuł Mistrza Polski. W miniony weekend podczas I Rundy Pucharu Polski Open Long Range Shooting w Zielonce utalentowany jaworski strzelec asp.szt. Rafał Sokołowski zdobył jeszcze cztery medale na dystansach: 50 m, 250 m, 300 m oraz 50/100/150_200/250/300.

W miniony weekend na Poligonie Witu w Zielonce koło Warszawy odbyła się I Runda Pucharu Polski Open Long Range Shooting. W turnieju tym wziął udział policjant z jaworskiej komendy asp.szt. Rafał Sokołowski wraz ze swoją drużyną z jaworskiego Klubu Strzeleckiego „UR”. Występ na tych zawodach okazał się dla funkcjonariusza bardzo udany. Uzyskał bowiem tytuł Mistrza Polski, zdobywając jednocześnie złoty medal w kategorii karabinu historycznego 500 m „Najdłuższy Dystans” indywidualnie. Dodatkowo utalentowany funkcjonariusz, który na co dzień jest dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, zdobył jeszcze cztery inne medale w kategorii karabinu historycznego na dystansach: 50 m, 250 m, 300 m  oraz 50/100/150_200/250/300.  

Asp.szt. Rafał Sokołowski pasjonuje się strzelectwem sportowym od 18 lat. Jaworski policjant od wielu lat odnosi liczne sukcesy w tej dyscyplinie. Na jego koncie znajdują się liczne zwycięstwa w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. W 2020 r. zdobył tytuł wicemistrza Europy w kategorii karabinu długodystansowego na 1000+  oraz karabinu historycznego Open podczas Finału Zawodów Long Range European Championships w Drawsku Pomorskim. W 2011 roku w Bydgoszczy drużynowo zdobył tytuł Mistrza Polski w konkurencji pistolet wojskowy Glock 17. Policjant reprezentował również Polskę w karabinie dowolnym w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Hradec Kralove w Czechach. Rafał jest także srebrnym medalista Finału Pucharu Polski Open. W 2014 roku, jako reprezentant policji dolnośląskiej wziął udział w XVII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2014”, pozostawiając w pokonanym polu zawodników z 20 krajów z całego świata. Rafał startował także w konkurencjach dla instruktorów strzelań, gdzie nie miał sobie równych, wygrywając nawet z instruktorami takich formacji jak GROM, ABW, SPAP czy BOR.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • Najlepsi trzej zawodnicy stoją na podium, obok podium dwaj inni zawodnicy. Mężczyźni trzymają dyplomy
  • Mężczyzna szykujący się do strzału z broni podczas konkurencji
  • Mężczyzna na strzelnicy, szykujący się do strzału
Powrót na górę strony