Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne wyratowania z Wisły

Data publikacji 28.06.2023

We wtorek wieczorem dyżurny Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o osobie w Wiśle. Policjanci wyciągnęli na pokład łodzi służbowej wycieńczoną 62-latkę.

We wtorek, 27 czerwca około godz. 20.15 patrol motorowodny otrzymał zgłoszenie od dyżurnego Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie o osobie w rzece pomiędzy Mostem Gdańskim a Mostem gen. Stefana Grota-Roweckiego.

Załoga natychmiast udała się na miejsce zdarzenia, gdzie potwierdziła informację otrzymaną od dyżurnego jednostki. Policjanci zauważyli w nurcie rzeki kłodę oraz osobę dryfującą za nią. Kobieta z trudem utrzymywała się na powierzchni i co jakiś czas zanurzała głowę w wodzie. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli na pokład łodzi 62-latkę i udzielili jej pomocy przedmedycznej. Kobieta była skrajnie wyczerpana, wychłodzona oraz była wyczuwalna od niej woń alkoholu. Policjanci w trakcie próby nawiązania kontaktu z kobietą dowiedzieli się, że zsunęła się ona ze skarpy do Wisły.

62-latka nie była jednak w stanie określić dokładnego miejsca zdarzenia. Patrol motorowodny przekazał kobietę załodze pogotowia ratunkowego, która została przetransportowana do szpitala.

W czasie dopiero rozpoczętych wakacji i sezonu wypoczynkowego to już drugie zdarzenie, gdzie policjanci Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie ratowali z wody tonącą osobę pod wpływem alkoholu. W nocy w ostatni weekend mężczyzna skoczył do Wisły z barki restauracyjnej. Policjanci wyciągnęli z wody 25-latka bezwładnie dryfującego z nurtem rzeki, obok którego płynęło koło ratunkowe. Jednak młody człowiek nie był w stanie chwycić środka ratunkowego.

Funkcjonariusze Komisariatu Rzecznego alarmują, po spożyciu alkoholu nie wchodź do wody! Czy wpław czy na jakiejkolwiek jednostce pływającej, zawsze musisz zachować ostrożność i trzeźwe myślenie.

(KSP / sc)

Powrót na górę strony