Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kajetan i Joanna oddali już blisko 50 litrów krwi

Data publikacji 28.06.2023

Policyjne małżeństwo Kajetan i Joanna zostali uhonorowani państwowym odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

O tym, że policjanci chętnie oddają krew nie trzeba nikogo przekonywać. Niejednokrotnie funkcjonariusze włączają się w te szlachetne akcje. Policyjne małżeństwo z Augustowa asp. Kajetan Biłoszewski i mł. asp. Joanna Biłoszewska ten drogocenny dar przekazują najbardziej potrzebującym już od ponad 20 lat. Niedawno razem odebrali odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników. Do zostania honorowym dawcą krwi przyczyniła się chęć pomocy w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego. Do tej pory Kajetan i Joanna oddali już blisko 50 litrów krwi.

Serdecznie gratulujemy i życzymy co najmniej 100 lat życia oraz 100 litrów oddanej honorowo krwi.

(KWP w Białymstoku / mw)

  • umundurowani policjant i policjantka stoją przy radiowozie
  • umundurowani policjant i policjantka siedzą w radiowozie i w rękach trzymają dwa odznaczenia i dwie legitymacje: „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”
  • dwa odznaczenia i dwie legitymacje: „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”
Powrót na górę strony