Tytoniowa kontrabanda w luksusowym audi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tytoniowa kontrabanda w luksusowym audi

Data publikacji 24.06.2008

Policjanci ruchu drogowego z Rzeszowa zatrzymali 42-letniego mieszkańca Krakowa, który w luksusowym samochodzie przewoził ponad 11 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W tym przypadku, wartość uszczuplenie podatkowego to kwota około 77 tysięcy złotych.

Policjanci pełniący służbę na terenie Rzeszowa zatrzymali na ulicy Krakowskiej osobowe audi, kierowane przez 42- letniego mieszkańca Krakowa.

Podczas kontroli przewożonego przez niego bagażu funkcjonariusze znaleźli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Sprawdzenia w międzynarodowym systemie informacji Schengen, wykazały, że kierowca poszukiwany jest przez policję austriacką w celu ustalenia jego miejsca pobytu.

Poinformowani o zatrzymaniu policjanci z Krakowa sprawdzają czy w miejscu zamieszkania kierowca nie przechowuje towarów bez polskich znaków akcyzy, lub pochodzących z przestępstwa.

Do chwili wyjaśnienia wszystkich wątpliwości krakowianin pozostanie w policyjnym areszcie. Już teraz zatrzymany dobrowolnie poddał się karze. W tym przypadku, jest to przepadek papierosów i grzywna 3 tysiące złotych.
Powrót na górę strony
Polska Policja