Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki współpracy zapobiegli tragedii

Data publikacji 30.06.2023

Policjanci z Pelplina działając wspólnie ze strażakami OSP Pelplin uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Dzięki współpracy służb ratunkowych udało się skutecznie ściągnąć 23-latka z mostu nad Wierzycą, a następnie przekazać go w ręce Zespołu Pogotowia Ratunkowego.

W miniony weekend policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie zostali poinformowani przez rodzinę 23-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego o niepokojących wiadomościach otrzymanych od mężczyzny. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli intensywne działania mające na celu odnalezienie mężczyzny i zapobieżenie tragedii. Sprawdzili wszystkie miejsca, w których mógł przebywać i dzięki informacjom uzyskanym od dyżurnego, pojechali na most nad Wierzycą w Pelplinie. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zobaczyli mężczyznę stojącego na gzymsie mostu. Mimo próśb i rozmów, 23-latek nie chciał zejścia z niebezpiecznego miejsca.

Funkcjonariusze wspólnie z druhami z OSP Pelplin, którzy również przyjechali na miejsce interwencji podjęli decyzję o dynamicznym ściągnięciu mężczyzny z mostu, aby nie dopuścić do tragedii. Wzajemne wsparcie i profesjonalizm służb sprawił, że mężczyzna, który znajdował się w kryzysie emocjonalnym szybko trafił pod opiekę lekarzy.  

Policjanci przypominają:

Jeżeli spotykasz kogoś i widzisz, że jest smutny, przygnębiony, jego zachowanie jest niepokojące i podejrzewasz, że chce zrobić sobie krzywdę, to zapytaj, jak możesz mu pomóc. Zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. Szukaj pomocy również w instytucjach pomocowych.

116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

116 111 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108 - bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

121 212 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony