Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Inowrocławscy policjanci przejęli 6 kilogramów narkotyków

Data publikacji 03.07.2023

Inowrocławscy policjanci „patrolówki" zainteresowali się vw golfem, który z dużą prędkością jechał przez miasto. Jak się wkrótce okazało mężczyzna pędził na spotkanie z kolegą. Być może nieświadomie, ale zaprowadził w ten sposób funkcjonariuszy prosto do kierowcy mercedesa, u którego policjanci zabezpieczyli ponad 6 kilogramów marihuany. 38-latek usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i decyzją sądu trafił tymczasowo za kraty na 2 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z inowrocławskiej„patrolówki” zwrócili uwagę na vw golfa, który ze znaczną prędkością jechał ulicą Fabryczną. Gdy funkcjonariusze ruszyli za nim, ten jeszcze przyspieszył. Po pewnym czasie wjechał na parking jednego ze sklepów pod miastem i tam zaparkował obok mercedesa, po czym wysiadł i zaczął rozmawiać z jego kierowcą.

Policjanci wylegitymowali obu mężczyzn, którzy zachowywali się nerwowo. Wkrótce wyszło na jaw dlaczego.

W trakcie przeszukania obu aut policjanci znaleźli narkotyki. W vw było ich niewiele, bo ponad gram, ale w mercedesie już znacznie więcej. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam ponad 6 kilogramów suszu. Oprócz tego policjanci znaleźli też paczkę z gotówką: złotówki i euro. Obaj mężczyźni (w wieku 34 i 38 lat) zostali zatrzymani.

Kryminalni, którzy zajęli się dalej sprawą, zebrali dowody, które pozwoliły na przedstawienie im zarzutów. Obaj odpowiedzą za posiadanie marihuany, przy czym starszy za znaczną jej ilość. 38-latek został doprowadzony do prokuratury i sądu. Najbliższe 2 miesiące spędzi za kratami w ramach tymczasowego aresztu.Grozi mu do lat 10.

Jego młodszemu koledze do 3.

 

  • Żółte worki na tylnym siedzeniu samochodu
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Zabezpieczona gotówka

Film MP4_20230630_163156VLOG.mp4

Pobierz plik MP4_20230630_163156VLOG.mp4 (format mp4 - rozmiar 18.79 MB)

Powrót na górę strony