Po włamaniu zasnęli - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po włamaniu zasnęli

Data publikacji 24.06.2008

Policjanci z komisariatu w Nowogardzie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do sklepu. Znaleźli ich śpiących w zaroślach około 300 metrów od miejsca włamania. Skradziony towar odzyskano w całości. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamania doszło wczoraj w nocy. Dyżurny komisariatu Policji w Nowogardzie został powiadomiony o włamaniu do sklepu spożywczego w Żabowie. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że w sklepie wygięta jest roleta antywłamaniowa, wybita szyba oraz wyrwana krata.

Ze sklepu skradziono alkohol, papierosy oraz artykuły spożywcze o wartości około 1000 zł. Policjanci natychmiast przystąpili do zabezpieczania pozostawionych śladów oraz penetracji terenu. Około 300 metrów od sklepu policjanci zauważyli w zaroślach śpiących dwóch mężczyzn, a obok nich kilka reklamówek, w których znajdowały się skradzione ze sklepu artykuły.

50-letniego Romana J. i 38-letniego Waldemara K. osadzono w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania byli kompletnie pijani, mieli ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu, przedstawiono im zarzuty dokonania włamania. Przyznali się do winy. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Skradziony towar został przekazany właścicielowi sklepu.
Powrót na górę strony
Polska Policja