Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czterej poszukiwani 12 listami gończymi zatrzymani

Data publikacji 24.06.2008

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w ciągu kilku czerwcowych dni zatrzymali 4 mężczyzn poszukiwanych łącznie 12 listami gończymi przez sądy i prokuratury w całym kraju. Wszyscy zatrzymani byli członkami lub kierowali zorganizowanymi grupami przestępczymi.

Na początku czerwca w ręce policjantów z grupy poszukiwań celowych wpadł 36-letni mieszkaniec Torunia - Piotr P. Był on poszukiwany 3 listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania przez Prokuratury w Łodzi, Turku i Koninie. Zarzuca się mu udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która zajmowała się napadami rabunkowymi, wymuszeniami, kradzieżami, handlem bronią i przemytem narkotyków na wielką skalę.

Piotr B. ukrywał się przed organami ścigania od 2004 roku. Aby zmylić czujność policjantów bardzo często zmieniał adres oraz posługiwał się fałszywymi dokumentami tożsamości. Całkowicie zaskoczony został zatrzymany podczas jazdy samochodem na krajowej "2" w pobliżu Kutna.

W ubiegłym tygodniu policyjni "poszukiwacze" zatrzymali na jednej z wrocławskich ulic kolejnych dwóch poszukiwanych 5 listami gończymi przez sądy w Lesznie, Gostyniu oraz Prokuraturę w Lesznie. Rafałowi D. (lat 34) i Grzegorzowi P. (lat 28) z Leszna, zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami na dużą skalę przy sprzedaży samochodów w internecie. Kilkadziesiąt osób zostało oszukanych przez nich na ponad 600 tys. złotych.

W jednym z poznańskich szpitali policjanci zatrzymali poszukiwanego 4 listami gończymi mieszkańca Leszna - Rafała Sz. (lat 35). Mężczyzna poszukiwany w związku z zarzutami kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, która wyłudziła z banków prawie 8 milionów złotych.
Powrót na górę strony
Polska Policja