Kolejny konwój zatrzymanych na podstawie ENA - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny konwój zatrzymanych na podstawie ENA

Data publikacji 24.06.2008

Na warszawskim Okęciu wylądował wczoraj samolot, na pokładzie którego znajdowali się dwaj Polacy zatrzymani w Holandii. Obaj poszukiwani byli Europejskim Nakazem Aresztowania za popełnione wcześniej przestępstwa. Jarosław O. kierował zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się przemytem narkotyków. Drugi był poszukiwany za rozboje i wymuszenia rozbójnicze. Uciekając za granicę sadzili, że unikną odpowiedzialności. Wkrótce staną przed polskim sądem.

To już kolejny w tym roku transport obywateli naszego kraju poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania, którzy zostali zatrzymani poza granicami Polski. Przetransportowano ich z Holandii samolotem rejsowym. Na jego pokładzie znajdowali się również policjanci specjalizujący się w konwojowaniu osób.

Pierwszy z zatrzymanych, Jarosław O., jest podejrzewany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Z ustaleń śledczych wynika, że gang, na czele którego stał poszukiwany, przemycał narkotyki z krajów Ameryki Południowej do Polski. Jeden z takich transportów z Peru został przejęta przez służby na lotnisku w Warszawie. Drugim „pasażerem” był Kamil J., 24-latek poszukiwany za rozboje i wymuszenia rozbójnicze, których dopuścił się w kraju.

Obaj mężczyźni będą odpowiadać przed polskim sądem za popełnione wcześniej przestępstwa. Ich ujęcie to jeszcze jeden przykład sprawnie funkcjonującego narzędzia, jakim jest Europejski Nakaz Aresztowania.
Powrót na górę strony
Polska Policja