Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali osoby z wywróconej żaglówki

Data publikacji 07.07.2023

Tego dnia na Jeziorze Dużym w Turawie pogoda gwałtownie się popsuła. Policjanci z ogniwa wodnego, w trakcie spływania do stanicy, zauważyli z pokładu swojej łodzi żaglówkę, która na środku jeziora, w wyniku silnego wiatru, wywróciła się dnem do góry. Udzielili pomocy osobom znajdującym się w wodzie i wspólnie z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odholowali łódź i odstawili całych i zdrowych, choć zziębniętych, poszkodowanych na brzeg.

3 lipca br., policjanci z Sezonowego Ogniwa Wodnego w Turawie pełnili służbę na łodzi na Jeziorze Dużym. Około 14.30 pogoda na akwenie znacznie się pogorszyła. W trakcie powrotu do stanicy mł. asp. Piotr Famuła i st. post. Łukasz Ciołek zauważyli na środku jeziora wywróconą żaglówkę.

Po podpłynięciu bliżej policjanci zauważyli trzymających się kurczowo łodzi, kobietę i mężczyznę. Funkcjonariusze wyciągnęli na pokład swojej jednostki wyziębnięte osoby i udzielili im niezbędnej pomocy. Okazało się, że podróżujący łodzią nie mieli jak wezwać pomocy, ponieważ ich telefony zamokły, a w pobliżu nie było już innych łodzi. Na całe szczęście, podróżujący żaglówką byli jedynie wyziębnięci.

Policjanci skontaktowali się z ratownikami WOPR-u, wspólnie odwrócili łódź i odholowali do mariny. Natomiast poszkodowanych, trochę wyziębionych, ale całych i zdrowych odstawili na brzeg.

(KWP w Opolu / mw)

  • Policjant pomaga wyjść z wody kobiecie
  • Policjant pomaga wyjść z wody kobiecie
  • wyciągnięta z wody kobieta siedzi wewnątrz policyjnej motorówki
Powrót na górę strony