Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania kolejnych członków gangu narkotykowego

Data publikacji 07.07.2023

Małopolscy policjanci wspólnie z chrzanowskimi funkcjonariuszami, w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie, przeprowadzili realizację, zatrzymując kolejne cztery osoby powiązane z szajką handlującą na dużą skalę narkotykami. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością środków odurzających, za co grozi do 12 lat więzienia.

5 lipca br. funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z chrzanowskimi i krakowskimi policjantami, wspierani przez małopolskich kontrterrorystów, przeprowadzili realizację, w wyniku której zatrzymali kolejnych 4  członków szajki, zajmujących się rozprowadzaniem na terenie naszego województwa hurtowych ilości środków odurzających. To dalszy ciąg sprawy, o której pisaliśmy tutaj: https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/28672,Rozbity-gang-handlarzy-narkotykow.html

Zatrzymani mają od 29 do 30 lat i są mieszkańcami Chrzanowa oraz powiatu chrzanowskiego. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania kryminalni znaleźli ponad 86 g kokainy, podobną ilość marihuany, a także MDMA, amfetaminę oraz grzyby halucynogenne. Łączna czarnorynkowa wartość  zabezpieczonych narkotyków sięgnęła blisko 46 tys. zł.  Ponadto policjanci zabezpieczyli od mężczyzn  na poczet przyszłych kar gotówkę (waluta polska i Euro) o równowartości 85 000 zł. 
Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie usłyszeli zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Wszyscy są podejrzani o udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych, czyniąc sobie z tego przestępstwa stałe źródło dochodu. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego. Grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Dotychczas w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie zabezpieczono już  ponad 50 kg środków odurzających i substancji psychotropowych, w tym marihuany, amfetaminy, haszyszu, kokainy, MDMA, grzybków halucynogennych. Zatrzymanych zostało 13 osób (w tym wyżej opisana czwórka), a   wobec 3  podejrzanych sąd zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy (tymczasowy areszt).

 • zatrzymany na ziemi jest przytrzymany przez policjanta
 • zatrzymanie sprawców
 • zatrzymanie podejrzanego na posesji przez kontrterrorystę
 • weejscie do domu na przeszukanie
 • policjant zatrzymuje podejrzewanego
 • zabezpieczone przedmioty: telefony komórkowe, narkotyki
 • waga, na której jest biały proszek

Film VID-20230707-WA0008.mp4

Opis filmu: film

Pobierz plik VID-20230707-WA0008.mp4 (format mp4 - rozmiar 2.49 MB)

Pliki do pobrania

 • 12.95 KB
  deskrypcja filmu
Powrót na górę strony