Handlarze narkotyków za kratkami - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Handlarze narkotyków za kratkami

Data publikacji 25.06.2008

Policjanci z CBŚ zatrzymali 13 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem oraz obrotem narkotykami na dużą skalę. Zatrzymania to efekt śledztwa prowadzonego wspólnie z zamojską prokuraturą. Jak ustalono członkowie grupy od 2002 roku zdołali wprowadzić do obrotu blisko 70 kg narkotyków. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Zamościa w wieku od 25 do 37 lat. Czterech z nich oprócz zarzutów dotyczących obrotu, przemytu, oraz udzielania narkotyków nieletnim usłyszało także zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspierani przez policyjnych antyterrorystów weszli jednocześnie do 13 mieszkań w Zamościu. Zatrzymali 13 mężczyzn w wieku od 25 do 37 lat. Są oni członkami zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem oraz obrotem narkotykami na dużą skalę. Jak ustalili śledczy od 2002 roku członkowie grupy zdołali wprowadzić do obrotu blisko 70 kg narkotyków. W większości była to marihuana, którą przestępcy przemycali do Polski z krajów Beneluxu. Działali głównie na terenie Zamojszczyzny i okolicznych powiatów, mieli powiązania z grupami działającymi m.in. na terenie Kielc, Poznania i Warszawy.

Policjanci w trakcie śledztwa prowadzonego wspólnie z Prokuraturą Okręgowa w Zamościu ustalili, że zatrzymani mężczyźni zajmowali się przede wszystkim organizowaniem sieci dealerskich. Pośredniczyli w handlu pomiędzy dużymi dostawcami narkotyków a miejscowymi odbiorcami. Towar ten trafiał później do szkół, dyskotek, klubów i indywidualnych odbiorców. Podczas wczorajszych działań w mieszkaniach przestępców policjanci zabezpieczyli śladowe ilości narkotyków. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono 2 samochody osobowe pieniądze oraz biżuterię . Wartość zabezpieczonego mienia szacowana jest na kwotę blisko 50 tys. zł.

Zatrzymani jeszcze wczoraj usłyszeli zarzuty przemytu i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz udzielania ich nieletnim. Ponadto czterem z zatrzymanych przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.
Ostatnie zatrzymania do tej sprawy miały miejsce w maju bieżącego roku. Wówczas to w ręce policjantów wpadło 11 osób. Do tej sprawy zatrzymano dotychczas 20 podejrzanych. 13 z nich w dalszym ciągu przebywa w areszcie tymczasowym, w przypadku pozostałych 7 podejrzanych zastosowane były dozory i poręczenia majątkowe. Lider grupy Robert K. zatrzymany został w październiku 2006 roku.

Postępowanie prowadzone przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z Zamojską Prokuraturą Okręgową przynosi coraz to nowe ustalenia. Jak mówią śledczy pracujący nad sprawą ma ona w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Policjanci zapowiadają, że to nie koniec zatrzymań.
Ładowanie odtwarzacza...

Mówi sierż. Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego KGP

Ładowanie odtwarzacza...
1.5 MB
Mówi sierż. Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego KGP
Powrót na górę strony
Polska Policja