Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie „miał nosa”. Dzięki niemu złodziej katalizatora trafił do policyjnej celi

Data publikacji 12.07.2023

Wycięty katalizator i narzędzia do jego demontażu miał przy sobie mężczyzna, który został zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży. Wszystko dzięki czujności i szybkiej reakcji policjanta lubińskiej komendy, który wracał nocną porą ze służby do domu. Nie przeszedł obojętnie, gdy usłyszał hałas dobiegający z parkingu. Dzięki temu sprawca został zatrzymany i usłyszał już zarzuty, a skradziony element wrócił do właściciela. 40-latkowi przedstawiono 11 zarzutów kradzieży, a straty oszacowano na kwotę 50 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów na terenie Lubina. Policjant wydziału kryminalnego wracał z nocnej służby do domu. Jego uwagę przykuł hałas i stukanie dochodzące z parkingu. Podchodząc bliżej funkcjonariusz zauważył mężczyznę leżącego pod samochodem, majstrującego coś przy podwoziu.

Mając wiedzę, że w ostatnim czasie było kilka zgłoszeń kradzieży katalizatorów, mundurowy natychmiast zareagował. Policjant, aby nie spłoszyć sprawcy, powiadomił o tej sytuacji oficera dyżurnego, który natychmiast wysłał na miejsce patrole prewencji.

Mężczyzna na ich widok próbował uciekać, jednak szybko został zatrzymany przez stróżów prawa.

Policjanci zabezpieczyli na miejscu ślady i dowody. Przede wszystkim wycięty już przez podejrzanego katalizator. W pobliżu stało zaparkowane auto sprawcy. Po jego dokładnym przeszukaniu mundurowi ujawnili lewarek oraz narzędzia służące do tego przestępczego procederu.

Według ustaleń śledczych, podejrzany od lutego bieżącego roku, ukradł katalizatory z co najmniej 11 pojazdów, czym spowodował straty w wysokości około 50 tysięcy złotych.

Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony