Rozbita grupa oszustów kredytowych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa oszustów kredytowych

Data publikacji 25.06.2008

Zabrzańscy policjanci, działając pod nadzorem prokuratury okręgowej, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która na dużą skalę wyłudzała kredyty inwestycyjne oraz obrotowe. W latach 2002-2005 oszuści wyłudzali kredyty w kwotach od 60 do 400 tys. zł. 92 osobom podejrzanym postawiono łącznie 367 zarzutów. Już niedługo do sądu trafi akt oskarżenia w tej sprawie.

Na ślad przestępców przed dwoma laty natrafili policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej w Zabrzu. Funkcjonariusze ustalili, że w latach 2002-2005 oszuści wyłudzali kredyty w kwotach od 60 do 400 tys. zł.

Sprawcy nie mieli problemu z ich uzyskaniem, gdyż trzon grupy stanowiła pracownica jednego z banków, współpracująca z przedstawicielami agencji ubezpieczeniowej i biura rachunkowego. Osoby, które ubiegały się o kredyty, dysponowały fałszywymi zaświadczeniami zakładu ubezpieczeń społecznych, urzędu skarbowego oraz zaświadczeniami o zatrudnieniu.

Większość podejrzanych to mieszkańcy Gliwic w wieku od 40 do 50 lat. W całej sprawie 92 podejrzanym przedstawiono 367 zarzutów, 9 osób zostało tymczasowo aresztowanych, 15 objęto policyjnymi dozorami, a kwota poręczeń majątkowych sięga 100 tys. zł. Na poczet przyszłych kar i nawiązek stróże prawa zabezpieczyli mienie przestępców warte ponad 8 mln zł. W najbliższych dniach do sądu trafi akt oskarżenia w tej sprawie.
Powrót na górę strony
Polska Policja