Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli kolejni członkowie "grupy nowodworskiej"

Data publikacji 25.06.2008

Ośmiu mężczyzn podejrzewanych o posiadanie i handel narkotykami zatrzymali policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz funkcjonariusze wydziału realizacyjnego KSP. Zatrzymani mają związek z tzw. grupą nowodworską. Wobec kilku jej członków sąd wymierzył przedwczoraj trzy dożywocia i karę 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo dwóch osób w sierpniu 2005 r. w twierdzy Modlin.

Wczoraj wcześnie rano stołeczni policjanci weszli jednocześnie na kilkanaście wcześniej wytypowanych adresów w Warszawie i w Nowym Dworze Mazowieckim. Podczas wspólnych działań funkcjonariuszy wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz wydziału realizacyjnego wpadło ośmiu mężczyzn, związanych z tzw. grupą nowodworską. Zatrzymani podejrzewani są o posiadanie i handel narkotykami. Wśród osób, którym zostaną postawione zarzuty są: 24-letni Rafał M. ps. "Globus", 27-letni Adam A. ps. "Stasiek", 29-letni Jarosław Z. ps. "Lolek", 23-letni Piotr O. ps. "Szkrabik", 30-letni Rafał J. ps. "Brzucho", 35-letni Mariusz J. ps. "Maniek" i 28-letni Adam S. ps. "Kucyk".

Mężczyzn przewieziono do komendy stołecznej Policji i osadzono w policyjnym areszcie. Dzisiaj prokurator przesłucha zatrzymanych i postawi im zarzuty.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, mężczyźni związani są z działającą w okolicach Warszawy zorganizowaną grupą przestępczą. Jej kilku członków siadło przedwczoraj na ławie oskarżonych w sprawie zabójstwa kobiety i mężczyzny w sierpniu 2005 r. w twierdzy Modlin. Zapadły już wyroki, m.in. trzy dożywocia i kara 25 lat pozbawienia wolności dla sprawców.
Powrót na górę strony
Polska Policja