Zlikwidowana dziupla samochodowa - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla samochodowa

Data publikacji 25.06.2008

Trzech mężczyzn, podejrzanych o paserstwo i kradzież samochodów dostawczych, zatrzymali policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową komendy wojewódzkiej w Łodzi. Dwóch z nich było już wcześniej notowanych przez Policję. Policjanci znaleźli karoserie i części kilku skradzionych wcześniej mercedesów sprinterów. Policja prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

Kryminalni pracowali nad sprawą przez ostatnie kilka miesięcy. Dwóch wytypowanych sprawców wpadło w zasadzkę zorganizowaną we wsi w województwie mazowieckim. Jest to mężczyzna w wieku 40 lat i jego 18-letni syn. Zostali zatrzymani około 7:00 rano, krótko po tym jak przejęli skradzionego w nocy z Działoszyna mercedesa sprintera o wartości blisko 30 tys. zł. Właściciel auta nie zdążył jeszcze zorientować się, że zostało ono okradzione.

W trakcie przeszukania domu i zabudowań gospodarczych policjanci zabezpieczyli także urządzenia spawalnicze, kaski ochronne i elektrody skradzione wraz z innym mercedesem sprinterem w połowie stycznia tego roku w Wieluniu. Znaleziono również elementy karoserii tego auta, zdekompletowaną karoserię kolejnego mercedesa z usuniętym polem numerowym nadwozia, a także części samochodowe, w tym silniki z usuniętymi cechami identyfikacyjnymi. Ponadto znaleziono inne przedmioty, np. narty czy sanki pochodzący ze skradzionych mercedesów.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty paserstwa, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec 40-latka prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Następnego dnia do zatrzymanych dołączył 31-letni mieszkaniec Częstochowy, któremu zarzuca się kradzież z włamaniem do sprintera utraconego poprzedniej nocy w Działoszynie. Funkcjonariusze podejrzewają, że może mieć on na swoim koncie także kradzieże innych dostawczych aut m.in. z terenu Częstochowy.

Zarówno 31-latek jak i 40-letni wspólnik byli już wcześniej notowani przez policję. Wobec młodszego także wystąpiono z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sprawa jest rozwojowa.
Powrót na górę strony
Polska Policja