Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał sie nad żoną i synem, a z domu zrobił arsenał

20 przedmiotów, które zawierały materiały wybuchowe i 63 pozycje w postaci broni, elementów broni i amunicji zabezpieczyli policjanci z Rembertowa we współpracy z SPKP i biegłym w mieszkaniu zatrzymanego 52-latka. Mężczyzna zgodnie z przedstawionymi mu wcześniej zarzutami był podejrzany o znęcanie się nad żoną i dzieckiem. Został objęty nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do domu i rodziny na okres 14 dni. W tym czasie czujni policjanci z Rembertowa podjęli działania w kierunku przeprowadzenia kontroli gromadzonych przez mężczyznę eksponatów militarnych. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe rozszerzono 52-latkowi zarzuty o posiadanie materiałów wybuchowych, a w sądzie wobec podejrzanego zastosowano tymczasowy areszt.

W komisariacie w Rembertowie policjanci prowadzili postępowanie dotyczące znęcania się nad żoną i synem. 52-latek usłyszał zarzut, a także został objęty nakazem opuszczenia wspólnego mieszkania i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych przez okres 14 dni.

Dzielnicowy, który prowadził czynności w ramach Niebieskiej Karty tej rodziny, miał wiedzę o tym, że mężczyzna w przeszłości był już zatrzymywany za posiadanie materiałów wybuchowych, broni i amunicji oraz że ma zarejestrowaną działalność muzealną o charakterze militarnym.

W związku z tym policjanci z komisariatu przy ulicy Plutonowych  postanowili sprawdzić, czy w mieszkaniu nie znajdują się przedmioty niedozwolone i niebezpieczne. Podczas przeszukania wspólnie z biegłym i policjantami SPKP rembertowscy funkcjonariusze zabezpieczyli 20 przedmiotów, które zgodnie ze wstępną oceną biegłego zawierały materiały wybuchowe i 63 pozycje w postaci broni, elementów broni i amunicji. W związku z ujawnieniem militariów, których posiadanie jest zabronione 52-latek został zatrzymany.

Zabezpieczone przedmioty zostaną poddane szczegółowym badaniom przez biegłych.

Na podstawie zgromadzonych i zabezpieczonych dowodów w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe do zarzutu o znęcaniu się nad rodzinną dołożono drugi, posiadania materiałów wybuchowych. W sądzie przychylono się do wniosku prokuratury i zastosowano tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

(KSP)

  • zabezpieczona broń lezy na trawie
  • granaty i amunicja
  • granaty
  • nieumundurowany policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę zakutego w kajdanki
Powrót na górę strony