Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kwiaty na grobie Generała

Data publikacji 25.06.2008

25 czerwca 1998 roku zginął Marek Papała, nadinspektor Policji, komendant główny. Zagadka śmierci Generała, który zginął od kul mordercy, do dziś nie została wyjaśniona. Dziś, tak jak co roku, w rocznicę tego tragicznego wydarzenia, policjanci odwiedzili grób Generała. Na płycie grobowca złożyli wiązanki kwiatów, zapalili znicze. Wieczorem w katedrze polowej Wojska Polskiego o 18.00 została odprawiona msza święta.

Miejsce wiecznego spoczynku Marka Papały znajduje się na cmentarzu parafialnym w jego rodzinnym Pruchniku koło Jarosławia. Przed południem to miejsce oprócz funkcjonariuszy w błękitnych mundurach odwiedzili rodzice Generała i inni członkowie rodziny. Hołd złożyli również przedstawiciele społeczeństwa Podkarpacia i Ziemi Jarosławskiej.

Wiązanki kwiatów w imieniu komendanta głównego Policji i podkarpackich policjantów złożył inspektor Józef Gdański podkarpacki komendant wojewódzki Policji wraz zastępcami inspektorem Kazimierzem Mrukiem i młodszym inspektorem Andrzejem Sabikiem. Środowisko policyjne powiatu jarosławskiego reprezentował młodszy inspektor Janusz Dymek, komendant powiatowy Policji w Jarosławiu.

Na płycie nagrobnej kwiaty położyli również Jerzy Wiśniewski dyrektor gabinetu wojewody, który reprezentował urząd Wojewody Podkarpackiego oraz Kazimierz Kędzierski, dyrektor Urzędu Marszałkowskiego, który reprezentował samorząd Podkarpacia. Obecni byli przedstawiciele samorządów powiatu jarosławskiego i gminy Pruchnik. Kwiaty złożył również Mieczysław Golba poseł na Sejm RP.

Za duszę Zmarłego modlił się duszpasterz podkarpackich policjantów, ksiądz Bogusław Przeklasa.

O 18 w katedrze polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej w Warszawie odprawiono mszę świętą w 10. rocznicę śmierci generała Papały.

Nota biograficzna o nadinsp. Marku Papale

Powrót na górę strony