Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca - złodziejem?

Data publikacji 25.06.2008

Policjanci zatrzymali wczoraj po pościgu młodego mężczyznę, który gnał ulicami Gościcina maluchem. Jak się okazało 19-latek był pijany – miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto auto, którym jechał okazało się być kradzione. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę "na podwójnym gazie". Jeśli okaże się, że to on stoi za kradzieżą fiata, usłyszy dodatkowo zarzut kradzieży.

Tuż przed 17:00 na ul. Słonecznej w Gościcinie, wejherowscy policjanci zauważyli jadącego z dużą prędkością fiata 126p. Kierujący zaparkował auto przy sklepie, a na widok zbliżających się funkcjonariuszy pozostawiając auto rzucił się do ucieczki. Policjanci szybko zatrzymali młodego człowieka i wyjaśnili powód jego ucieczki. Okazało się, że 19-letni mieszkaniec Gościcina był nietrzeźwy – badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że mały fiat, którym pędził, został wcześniej skradziony we Władysławowie.

Mężczyzna noc spędził w areszcie, a samochód odholowano na parking.

Teraz za jazdę "na podwójnym gazie" mieszkańcowi Gościcina grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają też, czy będzie on odpowiadał za kradzież auta, a wówczas górna granica kary zwiększy się do 5 lat.
Powrót na górę strony