Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował tonącą kobietę

Data publikacji 25.06.2008

Sierżant Tomasz Pasieka z komendy w Świnoujściu przy pomocy świadka widząc tonącą kobietę uratował kobietę. Przytrzymał tonącą za ubranie, a świadek - również kobieta wskoczyła bez wahania do wody . Kobieta została przewieziona do szpitala, a Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Wczoraj około godz. 21:40 dyżurny komendy miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał informację o tym, że przy Wybrzeżu Władysława IV w wodzie znajduje się kobieta. Na miejsce skierowano patrol.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, zauważyli kobietę w wodzie. Były tam również dwie inne osoby, które próbowały ją ratować. Sierż. Tomasz Pasieka przytrzymał za odzieżą tonącą ii przez kilkanaście minut utrzymywał ją na powierzchni wody do czasu przybycia łodzi policyjnej. Na ratunek tonącej wcześniej wskoczyła do wody młoda kobieta, która doholowała tonącą do brzegu.

Kobieta przewieziona została na przystań policyjną, a następnie karetką pogotowia ratunkowego do szpitala. Nie była w stanie wyjaśnić jak znalazła się w wodzie. Policjanci ustalają szczegóły sprawy.

Powrót na górę strony