Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 25.06.2008

35-letniego mężczyznę pod zarzutem zabójstwa zatrzymali policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego. Mężczyzna, który dotkliwie pobił swoją konkubinę i pozostawił bez pomocy, ukrywał się przed funkcjonariuszami m.in. u innej swojej znajomej. Ta również usłyszała zarzut. Kobieta odpowie za poplecznictwo.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 18 czerwca w godzinach wieczornych w mieszkaniu przy ulicy Przemysłowej w Piotrkowie Trybunalskim między żyjącą w konkubinacie parą doszło do awantury. 35-letni mężczyzna dotkliwie pobił swoją partnerkę i pozostawiając bez pomocy wyszedł z mieszkania. Następnego dnia kobieta w ciężkim stanie trafiła do piotrkowskiego szpitala.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Ustalono, że sprawca ukrywał się przez pewien czas u znajomej 29-latki. Kobieta została zatrzymano, a Prokurator Rejonowy w Piotrkowie przedstawił jej zarzut poplecznictwa i zastosował wobec niej dozór policyjny. Za pomoc sprawcy przestępstwa i utrudnianie prowadzonego postępowania zatrzymanej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany w szpitalu. Piotrkowianin usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Wczoraj sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 35- latka trzymiesięcznego aresztu.
Powrót na górę strony