Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował odebrać sobie życie - szybka reakcja wołowskich policjantów zapobiegła tragedii

Data publikacji 19.07.2023

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie uratowali mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie. Mundurowi w ostatniej chwili dogonili 22-latka, biegnącego torowiskiem wprost pod nadjeżdżający pociąg. Młody mieszkaniec Wołowa otrzymał odpowiednią opiekę i został przekazany w ręce specjalistów – pamiętajmy, że wokół nas są ludzie, którzy zawsze służą pomocą i radą, więc kiedy znajdziemy się w kryzysie emocjonalnym warto wyciągnąć rękę po pomoc.

18 lipca bieżącego roku tuż przed godziną 20:00 dyżurny ruchu PKP powiadomił policjantów o tym, że młody mężczyzna próbował wbiec pod jadący pociąg. Na szczęście próba okazała się nieudana, lecz nadal porusza się wzdłuż torowiska. Dyżurny wołowskiej jednostki natychmiast skierował we wskazane miejsce wszystkie dostępne patrole, aby jak najszybciej zlokalizować desperata i udzielić mu pomocy.

Wołowscy funkcjonariusze wiedzieli, że muszą działać szybko, gdyż z pobliskiej stacji wyruszył pociąg zmierzający w kierunku miejsca zgłoszenia. Policjanci Wydziału Kryminalnego zbliżając się do torów dostrzegli mężczyznę, który na ich widok zaczął biec w kierunku jadącego pociągu. Wtedy właśnie policjanci wiedzieli, że od ich szybkiej reakcji może zależeć życie tego człowieka, dlatego natychmiast ruszyli w kierunku uciekającego mężczyzny. Szczęśliwie policjanci zdążyli dogonić 22-latka i sprowadzić go bezpiecznie z torowiska.

Jak się okazało uratowana osoba to 22-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego, który powiedział policjantom, że chciał odebrać sobie życie z powodu zawodu miłosnego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Ostatecznie trafił on pod opiekę specjalistów.

Po raz kolejny szybka i skuteczna reakcja policjantów pozwoliła uniknąć tragedii. Również w tym przypadku czas odgrywał ogromną rolę.

Pamiętajmy, że sytuacje kryzysowe są przemijające. Można zapobiec tragedii wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że twój znajomy jest przygnębiony, zapytaj, jak możesz mu pomóc, uczul jego bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się potrzebujący pomocy. Pamiętaj, że w takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie.

Jeśli czujesz się przygnębiony, wiedz, że są instytucje, które będą służyć ci pomocą. Skorzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych, takich jak:

  • 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu w godz. 14:00 – 22:00,
  • 116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
  • 800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę,
  • 22 484 88 01 – ITAKA Antydepresyjny Telefon Zaufania. Dyżury psychologów w poniedziałki i wtorki w godz. 15:00 – 20:00, środa i piątek w godz. 10:00 – 15:00 i niedziela w godz. 15:00 – 20:00. Dyżury psychiatrów w czwartek w godz. 16:00 – 21:00 i piątek w godz. 15:00 – 20:00

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony